Můj rozhovor na modrém koníku

Od portálu modrykonik.cz jsem dostala možnost podělit se o své znalosti a zkušenosti týkající se dětských mýdel. Moc jim za tu příležitost děkuji. Najdete zde poděkování uživatelkám koníka a také část rozhovoru, kompletní rozhovor je k dispozici na webu modrého koníka.

Hlavní byl návod, jak poznat přírodní dětské mýdlo

  1. Neobsahuje peeling. Dětská pokožka je násobně tenčí než u dospělého člověka a určitě ji nechcete dřít semínky nebo suchými bylinkami. Nemluvě o tom, že sušené bylinky rády chytají plíseň, takže výluhy, výluhy, výluhy.
  2. Není barevné. Jakákoliv syntetická barviva, včetně potravinářských, jsou na škodu. Zní to divně, ale vaše břicho často snese víc než kůže. Kůže totiž vstřebává rovnou do krve, naproti tomu žaludek má v sobě agresivní kyselinu a enzymy, které toho spoustu rozloží a zneškodní. Barviva poznáte díky sytým barvám.
  3. Nevoní. To znamená je bez parfémů a esenciálních olejů. Parfémy jsou uvedeny ve složení INCI jako “Parfum”. Esenciální oleje se skrývají pod spoustou názvů, nejjednodušší tedy bude, když si k mýdlu čuchnete. Pokud voní, není to dětské mýdlo. Ta vůně musí být slabounká, téměř nepostřehnutelná. Výluh z bylin (my používáme heřmánek) vám prostě silnou vůni neudělá. Podrobné info proč nepoužíváme esenciální oleje a parfémy zde.

Vlastně jsou to tři asi úplně samozřejmé věci, na které každý přijde obyčejnou logickou úvahou, ale tím, že se stala z pestrých barev a silných vůní nová norma, je těžké jít proti proudu a vybrat správně.

Pokud si nejste jistí, zda je to či ono mýdlo vhodné pro děti vašeho věku, napište výrobci nebo prodejci mail s dotazem na produkt. Ať vám řeknou, jakou dostali od SZÚ spodní věkovou hranici. Když nebudou vědět nebo budou váhat, tak asi moc dobrou ne. 

Také si prohlédněte složení našich přírodních dětských mýdel, může vám posloužit jako vzor pro srovnání s ostatními, když si nebudete jistí, zda i jejich mýdlo je doopravdy dětské. Zajímá vás zejména kolonka “INCI”. INCI je zkráceně “ingredients” neboli ingredience/přísady. Prostě to, z čeho výrobce mýdlo vyrobil.

Zbytek článku, včetně zajímavé diskuse, najdete na webu modrého koníka zde.

Velké díky všem uživatelkám koníka

Velké poděkování patří všem uživatelkám koníka, protože mě moc potěšily pozitivní zpětnou vazbou v komentářích, mailech, poznámkách k objednávce a dokonce i v SMS :).
Níže jako poděkování přikládám pár komentářů, z doby krátce po vydání článku.
Také mě moc potěšila krásná fotka objednávky od uživatelky krtikkrtovaty
Pro všechny, kdo ještě nemají doma naše nejjemnější dětské mýdlo přidávám tlačítko do kategorie :).

Napsat komentář