Dětská přírodní mýdla pro novorozence a děti do 6 let

Ručně vyrábíme nejjemnější přírodní dětská mýdla vhodná pro ruce, tělo i vlásky těch nejmenších. Certifikováno pro děti od narození.

Dětské mýdlo s kozím mlékem

Tato mýdla váží 90 gVymydlíte je zhruba za 1-2 měsíce. Občas se nás vyděšeně ptáte, zda jsou cítit kozou :). Nejsou. Za to velmi jemně voní po mandlovém oleji a rozmarýnu. Jsou samozřejmě bez barviv, abraziv (peeling) a parfémů. Ideální pro děti a všechny s velmi citlivou nebo ekzematickou pokožkou.

Dětské heřmánkové mýdlo

Tato mýdla váží 90 g. Při každodenním používání je vymydlíte zhruba za 1-2 měsíce. Voní velice jemně po heřmánku, olivovém oleji a rozmarýnu. Jsou samozřejmě bez barviv, abraziv (peeling) a parfémů. Jo a taky bez palmáče. 100% veganská. Ideální pro děti a všechny s velmi citlivou nebo ekzematickou pokožkou.

Krájená dětská mýdla

Krájená mýdla považuji za důležitý krok ve své misi ochrana dětí před ekzémem. Pro pozitivní výsledky je třeba používat přírodní mýdlo dlouhodobě. Krájené mýdlo vyrobím rychleji. Proto je levnější a může si ho tak více rodičů dovolit pro každodenní péči. Ideální pro děti a všechny s velmi citlivou nebo ekzematickou pokožkou.

Vše o našich dětských mýdlech

Složení - z čeho jsou vyrobena a proč

Vyrábíme výjimečně jemná přírodní glycerinová mýdla s příznivým vlivem na pokožku, kdy slouží jako prevence a ochrana před kožními problémy. Proto jsou bez peelingů, bez parfémů (blog) a barviv. Základem obou mýdel jsou přírodní rostlinné oleje, získané z udržitelného hospodářství. Podrobné složení se rozbalí po kliknutí níže:
Heřmánkové dětské mýdlo má jako základ olivový olej. Hlavní výživná složka je odvar z květů heřmánku, který je výborný v boji s ekzémy a kožními potížemi. Podpůrné aktivní složky jsou kurkuma a rozmarýnový extrakt. Kurkuma má protizánětlivé a antibakteriální účinky. Rozmarýnový extrakt prokrvuje a chrání pokožku.
Dětské mýdlo s kozím mlékem má jako základ olej ze slunečnicových semínek. Hlavní výživná složka je kozí mléko, které přirozeně stabilizuje pH pokožky, což je pro dětské mýdlo velmi důležitá vlastnost. Další aktivní složky jsou mandlový olej a rozmarýnový extrakt. Mandlový olej je vynikající pro zklidnění ekzematické pokožky. Rozmarýnový extrakt pokožku prokrvuje a chrání před vnějšími vlivy.

Věk dětí do 6 let je rozhodující období pro vývoj pokožky. Kožní problémy dospělých často vznikají v tomto věku. Naše mise jsou děti bez ekzémů. 

Naše výroba - kdo, kde, jak a proč

Mýdla vyrábím já, Jana Bělíková. Vyrábím je ručně, v provozovně na Šumavě. Používám metodu za studena. Díky nízké teplotě si mýdla zachovají výživné složky. Při vyšší teplotě (zejména při tzv. dopékání) se totiž výživné složky znehodnocují.

To je jeden z důvodů, proč dělám mýdla do forem a krájená mýdla jen v úzkých špalíčcích. Krájené mýdlo se totiž klasicky vyrábí ve velkém objemu (velký kvádr) a krájí se až po ztuhnutí. Velký objem směsi způsobuje její nadměrné zahřátí. Naopak naše jednotlivé zvířátkové formy teplo rychle odvádějí a zachovají tak výživné látky netknuté. Stejně fungují i naše úzké špalíčkové formy pro naše krájená mýdla. Proto jsou naše krájená mýdla kulatá, aby dobře odváděla teplo a tím se v nich zachovaly výživné látky.

Následuje proces zrání. Abychom dosáhli nejvyšší kvality, necháváme mýdlo zrát 8 týdnů. Pak každé mýdlo zkontroluji, vložím do krabičky a krabičku z boku vlastnoručně podepíšu. Tím je výroba u konce.

Jak vidíte, je to dlouhý proces. Pokud je tedy zrovna nějaké zvířátko vyprodané, objednejte si prosím jeho kamaráda :).

Zdravotní certifikace pro děti od narození

Nejjemnější mýdla jsou moje specialita. Mýdla na této stránce jsou tak jemná, že je mohou dle Státního zdravotního ústavu používat už novorozenci. Toto tvrzení vychází z testů zdravotní nezávadnosti, provedenými MUDr. Dagmar Jírovou, CSc. (vedoucí CTZB).

Proč jsou naše dětská mýdla vhodná už pro novorozence?

Protože jsem jeho složení a postup výroby připravovala ve spolupráci s kožaři, dětskými lékaři a Státním zdravotním ústavem. Spousta výrobců si to neuvědomuje, ale vařit dětská mýdla je veliká zodpovědnost a já si Vaší důvěry moc vážím.

Protože OBSAHUJÍ

Přírodní rostlinné oleje v kombinaci s jemnými výživnými složkami. Mýdla necháváme zrát 8 týdnů, během této doby se v nich přirozeně tvoří glycerin. Jsou vhodná na tělo i vlasy k dennímu použití.

Protože NEOBSAHUJÍ

Syntetická barviva (ani potravinářská), abraziva (peelingové složky jako sušené bylinky, semínka), parfémy (parfum), ani esenciální (éterické) oleje. Mýdla obsahující uvedené složky nepoužívejte pro děti ani na citlivou pokožku.

Od kdy mýt miminko mýdlem?

Následující doporučení platí pouze pro naše mýdla:

  1. Miminka s nimi myjte od 3 měsíců.
  2. Můžete je mýt i dříve, ale za normálních podmínek stačí do 3 měsíců voda.
  3. AKTUÁLNĚ Pokud máte obavu z koronaviru, začněte děti mýt klidně od prvního měsíce, ale pouze správným mýdlem. Tuhá glycerinová mýdla rozkládají virus lépe než desinfekce (zdroje: Aktualne.cz, The Guardian). Používejte pouze certifikovaná dětská mýdla pro novorozence. Při intenzivním mytí nevhodným mýdlem hrozí trvalé kožní problémy! V žádném případě na děti nepoužívejte desinfekční gely. Mýdlo desinfekci plně nahradí, vir na kůži přirozeně rozloží a je šetrné k pokožce.

Jak správně vybrat dětské mýdlo?

Vždy když kupujete dětské mýdlo, postupujte následovně:

  1. Ověřte si složení a proces výroby mýdla.
  2. Nesmí obsahovat peeling, barviva, parfémy a esenciální oleje.
  3. Název „dětské mýdlo“ ještě neznamená, že je to opravdu dětské mýdlo, řiďte se certifikací a složením.
  4. Přírodní mýdlo nerovná se dětské mýdlo, na dětská mýdla jsou výrazně vyšší kvalitativní standardy.

Snad vám tento stručný návod při nakupování pomůže :). Podrobněji se tomuto věnuji v článku jak vybrat dětské přírodní mýdlo.

A co když už nejsem dítě?

Nevadí. Používá je celá naše rodina. Jsem totiž názoru, že i pokožka dospěláků si zaslouží miminkovskou péči. A abyste si nemuseli na každodenní mytí kupovat zvířátka, vyrábím nově i krájená mýdla. Padnou výborně do ruky.

Moje osobní mise - děti bez ekzému

Pro výrobu dětských mýdel mám dost osobní důvody. Impuls přišel od mého staršího syna. Ano, od toho, který mi s webem a vším kolem pomáhá. Pár let zpět se mi přiznal, že se stydí za svoje kožní problémy a že jsou důvodem proč mu není příjemné vystupovat před lidmi nebo hledat přítelkyni. To se mě jako mámy hluboce dotklo.

  • Nechci, aby se tak cítilo žádné další dítě.
  • Nechci, aby něco takového musela slyšet další máma.

To je důvod, proč každé ráno vstanu z postele a jdu vařit to nejjemnější mýdlo, které dokážu.

Napsali o nás

Dostali jsme od portálu modrykonik.cz prostor na jejich webu a já jsem jim za to velmi vděčná.

Bavili jsme se o tom, jak vybrat dětské mýdlo a na co si dát pozor.

Úplně nejraději mám ale na článku sekci komentářů, kam jsme dostali spoustu milých zpráv a dokonce i parádní fotku doručené mýdlové zásilky :).