Dětské mýdlo pro novorozence a děti do 6 let

Nejjemnější mýdla jsou naše specialita. Mýdla na této stránce jsou tak jemná, že je mohou dle Státního zdravotního ústava používat už novorozenci.
Věk dětí do 6 let je rozhodující období pro vývoj pokožky. Kožní problémy dospělých často vznikají v tomto věku. Naše mise jsou děti bez ekzémů.

Dětské heřmánkové mýdlo s olivovým olejem

Heřmánková dětská mýdla pro tělo i vlásky ve tvaru zvířátek – žabka, želva a liška. Mýdla váží 90 g. Při každodenním používání je vymydlíte zhruba za měsíc. Voní velice jemně po heřmánku a rozmarýnu. Jsou samozřejmě bez barviv, abraziv (peeling) a parfémů. Jo a taky bez palmáče. 100% veganská.

Dětské mýdlo s kozím mlékem a mandlovým olejem

Dětská mýdla s kozím mlékem. Vhodné pro tělo i vlásky. Zvířátka veverka, sova a ježek. Mýdla váží 90 gVymydlíte je zhruba za měsíc. Občas se nás vyděšeně ptáte, zda jsou cítit kozou. Nejsou. Za to velmi jemně voní po mandlovém oleji a rozmarýnu. Jsou samozřejmě bez barviv, abraziv (peeling) a parfémů.

Proč je naše dětské mýdlo vhodné už pro novorozence?

Protože jsem jeho složení a postup výroby připravovala ve spolupráci s kožaři, dětskými lékaři a Státním zdravotním ústavem. Spoustu výrobců si to neuvědomuje, ale vařit dětská mýdla je veliká zodpovědnost a já si vaší důvěry moc vážím.

OBSAHUJE

Přírodní rostlinné oleje v kombinaci s jemnými výživnými složkami. Mýdla necháváme zrát 8 týdnů, během této doby se v nich přirozeně tvoří glycerin. Jsou vhodná na tělo i vlasy k dennímu použití.

NEOBSAHUJE

Syntetická barviva (ani potravinářská), abraziva (peelingové složky jako sušené bylinky, semínka), parfémy (parfum), ani esenciální (éterické) oleje. Mýdla obsahující uvedené složky nepoužívejte pro děti ani na citlivou pokožku.

Od kdy mýt miminko mýdlem?

Následující doporučení píši pouze pro naše mýdla:
  • Miminka s nimi myjte od 3 měsíců.
  • Můžete je mýt i dříve, ale za normálních podmínek stačí do 3 měsíců voda.
  • AKTUÁLNĚ Pokud máte obavu z koronaviru, začněte děti mýt klidně od prvního měsíce, ale pouze správným mýdlem. Tuhá glycerinová mýdla rozkládají virus lépe než desinfekce (zdroje: Aktualne.cz, The Guardian). Používejte pouze certifikovaná dětská mýdla pro novorozence. Při intenzivním mytí nevhodným mýdlem hrozí trvalé kožní problémy! V žádném případě na děti nepoužívejte desinfekční gely. Mýdlo desinfekci plně nahradí, vir na kůži přirozeně rozloží a je šetrné k pokožce.

Jak správně vybrat dětské mýdlo?

Vždy když kupujete dětské mýdlo, postupujte následovně:
  1. Ověřte si složení a proces výroby mýdla.
  2. Nesmí obsahovat peeling, barviva, parfémy a esenciální oleje.
  3. Název „dětské mýdlo“ ještě neznamená, že je to opravdu dětské mýdlo, řiďte se certifikací a složením.
  4. Přírodní mýdlo nerovná se dětské mýdlo, na dětská mýdla jsou výrazně vyšší kvalitativní standardy.
Snad vám tento stručný návod při nakupování pomůže :).

A co když už nejsem dítě?

Nevadí. Používá je celá naše rodina. Jsem totiž názoru, že i pokožka dospěláků si zaslouží miminkovskou péči.
Můj kamarád s lupénkou už jiné nepoužívá a to se na začátku smál, že zvířátkové mýdlo si určitě do práce brát nebude. Už bere :).

Moje osobní mise

Pro výrobu dětských mýdel mám dost osobní důvody. Impuls přišel od mého staršího syna. Ano, od toho, který mi s webem a vším kolem pomáhá. Pár let zpět se mi přiznal, že se stydí za svoje kožní problémy a že jsou důvodem proč mu není příjemné vystupovat před lidmi nebo nabalovat holky. To se mě jako mámy hluboce dotklo.
  • Nechci, aby se tak cítilo žádné další dítě.
  • Nechci, aby něco takového musela slyšet další máma.
To je důvod, proč každé ráno vstanu z postele a jdu vařit to nejjemnější mýdlo, které dokážu.

Na něco jsem zapomněla? Něco málo vysvětlila? Zavolejte mi na +420 737 910 118, ráda se vším poradím. Vaše Jana.

Zavřít menu
×

Košík