Dětská přírodní mýdla pro novorozence a děti do 6 let

Dětské heřmánkové mýdlo

Ručně vyrábíme a prodáváme heřmánková dětská mýdla pro ruce, tělo i vlásky ve tvaru zvířátek: žabka, želva a liška. Mýdla váží 90 g. Při každodenním používání je vymydlíte zhruba za měsíc. Voní velice jemně po heřmánku, olivovém oleji a rozmarýnu. Jsou samozřejmě bez barviv, abraziv (peeling) a parfémů. Jo a taky bez palmáče. 100% veganská.

Dětské mýdlo s kozím mlékem

Ručně vyrábíme a prodáváme dětská mýdla s kozím mlékem. Vhodná pro ruce, tělo i vlásky. Zvířátka veverka, sova a ježek. Mýdla váží 90 gVymydlíte je zhruba za měsíc. Občas se nás vyděšeně ptáte, zda jsou cítit kozou :). Nejsou. Za to velmi jemně voní po mandlovém oleji a rozmarýnu. Jsou samozřejmě bez barviv, abraziv (peeling) a parfémů.

Složení - z čeho jsou vyrobena a proč

Jedná se o přírodní glycerinová mýdla. Základem obou mýdel jsou tedy přírodní rostlinné oleje, získané z udržitelného hospodářství.
 • Heřmánkové mýdlo má jako základ olivový olej. Hlavní výživná složka je odvar z květů heřmánku, který je výborný v boji s ekzémy a kožními potížemi. Podpůrné aktivní složky jsou kurkuma a rozmarýnový extrakt. Kurkuma má protizánětlivé a antibakteriální účinky. Rozmarýnový extrakt prokrvuje a chrání pokožku.
 • Mýdlo s kozím mlékem má jako základ olej ze slunečnicových semínek. Hlavní výživná složka je kozí mléko, které přirozeně stabilizuje pH pokožky, což je pro dětské mýdlo velmi důležitá vlastnost. Další aktivní složky jsou mandlový olej a rozmarýnový extrakt. Mandlový olej je vynikající pro zklidnění ekzematické pokožky. Rozmarýnový extrakt pokožku prokrvuje a chrání před vnějšími vlivy.
Věk dětí do 6 let je rozhodující období pro vývoj pokožky. Kožní problémy dospělých často vznikají v tomto věku. Naše mise jsou děti bez ekzémů.

Naše výroba - kdo, kde, jak a proč

Mýdla vyrábím já, Jana Bělíková. Vyrábím je ručně, v provozovně na Šumavě. Používám metodu za studena. Díky nízké teplotě si mýdla zachovají výživné složky. Při vyšší teplotě (zejména při tzv. dopékání) se totiž výživné složky znehodnocují.

To je jeden z důvodů, proč dělám mýdla do forem a ne krájená. Krájené mýdlo se vyrábí ve větším objemu a krájí až po ztuhnutí. Velký objem směsi způsobuje její nadměrné zahřátí. Naopak naše malé zvířátkové formy teplo rychle odvádějí a zachovají tak výživné látky netknuté.

Následuje proces zrání. Abychom dosáhli nejvyšší kvality, necháváme mýdlo zrát 8 týdnů. Pak každé mýdlo zkontroluji, vložím do krabičky a krabičku z boku vlastnoručně podepíšu. Tím je výroba u konce.

Jak vidíte, je to dlouhý proces. Pokud je tedy zrovna nějaké zvířátko vyprodané, objednejte si prosím jeho kamaráda :).

Zdravotní certifikace pro děti od narození

Nejjemnější mýdla jsou moje specialita. Mýdla na této stránce jsou tak jemná, že je mohou dle Státního zdravotního ústavu používat už novorozenci. Toto tvrzení vychází z testů zdravotní nezávadnosti, provedenými MUDr. Dagmar Jírovou, CSc. (vedoucí CTZB).

Proč jsou naše dětská mýdla vhodná už pro novorozence?

Protože jsem jeho složení a postup výroby připravovala ve spolupráci s kožaři, dětskými lékaři a Státním zdravotním ústavem. Spousta výrobců si to neuvědomuje, ale vařit dětská mýdla je veliká zodpovědnost a já si Vaší důvěry moc vážím.

Protože OBSAHUJE

Přírodní rostlinné oleje v kombinaci s jemnými výživnými složkami. Mýdla necháváme zrát 8 týdnů, během této doby se v nich přirozeně tvoří glycerin. Jsou vhodná na tělo i vlasy k dennímu použití.

Protože NEOBSAHUJE

Syntetická barviva (ani potravinářská), abraziva (peelingové složky jako sušené bylinky, semínka), parfémy (parfum), ani esenciální (éterické) oleje. Mýdla obsahující uvedené složky nepoužívejte pro děti ani na citlivou pokožku.

Od kdy mýt miminko mýdlem?

Následující doporučení píši pouze pro naše mýdla:

 • Miminka s nimi myjte od 3 měsíců.
 • Můžete je mýt i dříve, ale za normálních podmínek stačí do 3 měsíců voda.
 • AKTUÁLNĚ Pokud máte obavu z koronaviru, začněte děti mýt klidně od prvního měsíce, ale pouze správným mýdlem. Tuhá glycerinová mýdla rozkládají virus lépe než desinfekce (zdroje: Aktualne.cz, The Guardian). Používejte pouze certifikovaná dětská mýdla pro novorozence. Při intenzivním mytí nevhodným mýdlem hrozí trvalé kožní problémy! V žádném případě na děti nepoužívejte desinfekční gely. Mýdlo desinfekci plně nahradí, vir na kůži přirozeně rozloží a je šetrné k pokožce.

Jak správně vybrat dětské mýdlo?

Vždy když kupujete dětské mýdlo, postupujte následovně:

 1. Ověřte si složení a proces výroby mýdla.
 2. Nesmí obsahovat peeling, barviva, parfémy a esenciální oleje.
 3. Název „dětské mýdlo“ ještě neznamená, že je to opravdu dětské mýdlo, řiďte se certifikací a složením.
 4. Přírodní mýdlo nerovná se dětské mýdlo, na dětská mýdla jsou výrazně vyšší kvalitativní standardy.

Snad vám tento stručný návod při nakupování pomůže :).

A co když už nejsem dítě?

Nevadí. Používá je celá naše rodina. Jsem totiž názoru, že i pokožka dospěláků si zaslouží miminkovskou péči.
Můj kamarád s lupénkou už jiné nepoužívá a to se na začátku smál, že zvířátkové mýdlo si určitě do práce brát nebude. Už bere :).

Moje osobní mise - děti bez ekzému

Pro výrobu dětských mýdel mám dost osobní důvody. Impuls přišel od mého staršího syna. Ano, od toho, který mi s webem a vším kolem pomáhá. Pár let zpět se mi přiznal, že se stydí za svoje kožní problémy a že jsou důvodem proč mu není příjemné vystupovat před lidmi nebo hledat přítelkyni. To se mě jako mámy hluboce dotklo.

 • Nechci, aby se tak cítilo žádné další dítě.
 • Nechci, aby něco takového musela slyšet další máma.

To je důvod, proč každé ráno vstanu z postele a jdu vařit to nejjemnější mýdlo, které dokážu.

Jsem tu pro Vás

Na něco jsem zapomněla? Něco málo vysvětlila? Zavolejte mi na +420 737 910 118, ráda se vším poradím. Vaše Jana.