Přírodní glycerinová mýdla - ruční výroba

Všechna mýdla (tedy i dětská, peelingová šampony) vyrábím ručně metodou za studena, aby vznikla pravá glycerinová mýdla.

Mýdla níže na této stránce se díky svým aktivním složkám nejlépe hodí pro mytí rukou. Nevysušují a přispívají k hojení prasklinek. Jsou certifikovaná a procházejí pečlivou kontrolou. Neobsahují potravinářská barviva ani parfémy. Vyrábíme je ve tvarech květin, ty  nejlépe vystihují jejich jemnost.

Pravé glycerinové mýdlo - nenechte se napálit

Používat název glycerinové mýdlo může kdokoliv. Kvalita (a obsah glycerinu) záleží na způsobu výroby:

Nejvyšší kvalita, nejnáročnější výroba. Tuto metodu používáme my. Mýdla vyrábíme od nuly, oleje a výživné složky necháváme 2 měsíce reagovat, než se dostanou do obchodu. 

Jak takové mýdlo poznám? Mýdlo bude příjemné na dotek (těžko popsat, snadno poznat), nebude vůbec průhledné, bude výborně pěnit a umývat nečistoty. Když ho jednou dostanete do ruky, příště už ho vždy poznáte. Málo lidí zatím mělo v ruce pravé dlouho zrající glycerinové mýdlo.

Mýdlová glycerinová hmota je určena na domácí pokusy a pro zábavu díky snadné výrobě. Koupíte hmotu, rozehřejete ji v mikrovlnce, vylijete do formy, přidáte barvivo, esenciální olej nebo suché bylinky, necháte ztuhnout a máte hotovo. Kvalita produktu je ale nízká. Stačí si přečíst složení mýdlové hmoty.

Jak takové mýdlo poznám? Obvykle bývá průhledné, právě jako mýdlová hmotaPokud si nejste jistí, doptejte se na způsob výroby.

V tomto případě nevzniká v mýdle glycerin zráním, ale je do něj v malém množství přimíchán. Důvodem tohoto postupu je rychlá, relativně snadná a hlavně levná výroba. Glycerin se přimíchává z marketingových důvodů (mohou mýdlo nazývat „glycerinové“ a „glycerin“ se objeví i ve složení INCI na webu/štítku/krabičce). 

Jak takové mýdlo poznám? Spolehlivě ho prozradí položka „glycerin“ nebo „glycerol“ ve složení (INCI). Složení INCI obsahuje totiž pouze „ingredience“. Glycerin ale u mýdla nemá být ingredience, protože je výsledkem zrání. U pravého mýdla tedy ve složení „glycerin“ nenajdete, přestože je ho mýdlo plné.

Jedno mýdlo na všechno - pro minimalisty

Šampony a peelingy plní důležitou roli. Pokud ale chcete jen jedno mýdlo – na ruce, tělo i vlasy – doporučuji glycerinové mýdlo s olivovým olejem.

Zachrání namáhané ruce

Máme vyzkoušené, že lidem, kteří vykonávají manuální práci, se po pravidelném používání (minimálně 1 měsíc) zahojily prasklinky a ruce byly jemnější a zejména u automechaniků také čistší. Registrujeme ale i stížnosti – špinavější ručníky. To proto, že glycerinové mýdlo precizně pokožku očišťuje. S těmi ručníky to myslím vážně, uvidíte sami :).

Na něco jsem zapomněla? Něco málo vysvětlila? Zavolejte mi na +420 737 910 118, ráda se vším poradím. Vaše Jana.